Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Zalety witaminy D o których jeszcze nie słyszałaś09.01.2017

Witamina D jest odmienna od wszystkich pozostałych ze względu na swoją specyficzną budowę. Zasadniczo pod względem chemicznym, nie jest to witamina, a organiczny związek chemiczny rozpuszczalny w tłuszczach. Pozostaje jednak pod tą nazwą ze względu na przemiany metaboliczne, którym podlega w organizmie człowieka. Dzięki swojej wyjątkowej budowie, witamina D jest odpowiedzialna za utrzymanie całego szkieletu i kośćca w nienagannej kondycji.

Dzięki jej prawidłowemu stężeniu w organizmie kości i zęby są mocne oraz zdrowe. Co więcej witamina ta jest sprzymierzeńcem osób będących na diecie. To jej specyfika pozwala na łatwiejsze zdobycie i utrzymanie szczupłej sylwetki. Wszystkie osoby z problemami układu krążenia również powinny uważniej przyjrzeć się tej witaminie, gdyż jej niedobór powoduje rozwój nadciśnienia tętniczego (lekarze szacują, że na niedobór witamin z grupy D cierpi prawie 90% polskiego społeczeństwa).

Niedobór witaminy D szczególnie u małych dzieci często objawia się poprzez potliwość głowy, a także całej reszty ciała. Przyczyn nadmiernego pocenia może być bardzo dużo , jednak warto wśród nich rozważyć brak odpowiedniej dawki tej witaminy.

 

Skąd czerpiemy witaminę D?

 

Witamina D jest nazywana również witaminą „szczęścia” lub „słońca”. Nazwa ta została zaczerpnięta z pochodzenia witaminy D, która to swój rodowód ma właśnie w słońcu. Dlatego też szczególnie w zimowych okresach, populacje żyjące w umiarkowanych klimatach, mogą cierpieć na jej niedobory, związane z brakiem dostatecznego nasłonecznienia w ciągu dnia. W przypadku niedoborów polecana jest suplementacja. Powinna się ona odbywać nie tylko poprzez dietę, ale specjalne preparaty zawierające stężoną postać tej witaminy. Do tego typu suplementów zalicza się Vita D Express, która nie tylko dostarcza niezbędnej dawki „witaminy szczęścia”, ale również ułatwia jej wchłanianie. Preparat Vita D Express jest łatwy w przyjmowaniu, ponieważ stosuje się go podjęzykowo, dzięki czemu nie wymaga połykania ani gryzienia.