Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Syrop, tabletki czy spray? Co będzie najlepsze na ból gardła?28.10.2016

Łagodzący syrop

Syrop bywa często najlepszym rozwiązaniem w przypadku bólu gardła. Dzięki swojej delikatnej formule nie podrażnia dodatkowo gardła podczas przełykania, natomiast łagodzi błony śluzowe i sprzyja zwalczaniu kaszlu. Dla dzieci warto wybierać syropy o atrakcyjnym smaku, które spowodują, że dziecko chętniej je zastosuje. Warto, aby taki syrop zawierał wyciąg z aloesu bądź miodu, który nawilży gardło. Doskonałym przykładem takiego preparatu jest produkt DicoTUSS baby med, który sprawdza się przy kaszlu suchym oraz mokrym, powodującym ból gardła. Syrop łagodzi podrażnienie i stan zapalny, a także pielęgnuje błony śluzowe gardła, co umożliwia jego szybką regenerację.

Rozpuszczalne tabletki

W przypadku podrażnień gardła równie popularnie stosowane tą tabletki, jednak należy pamiętać, aby nie podawać ich zbyt małym dzieciom, gdyż mogą spowodować zadławienie. Tabletki działają bezpośrednio na podrażnione gardło, łagodzą objawy pieczenia i swędzenia, co sprawia, że są chętnie stosowane w ramach kompleksowego leczenia podrażnienia gardła. Ssanie tabletek sprzyja również zwiększonej produkcji śliny, która nawilża gardło. Zastosowanie tabletek przy zaawansowanej chorobie może być jednak mało skuteczne, ze względu na ich niską wchłanialność do wnętrza komórek błony śluzowej. Warto je natomiast wykorzystać w początkowej fazie choroby.

Sterylny spray

Spray przede wszystkim zapewnia wygodną aplikację i działa bezpośrednio w miejscu rozpylenia. Jeśli więc Twoja pociecha uskarża się na ból gardła warto zastosować spray DicoSpray Junior, który łagodzi podrażnione gardło i działa natychmiastowo na bolące miejsce. DicoSpray Junior działa łagodząco na i jednocześnie ułatwia przełykanie, które bywa problematyczne przez ból. Oprócz tego spray może być stosowany zapobiegawczo u dzieci, które często doświadczają infekcji górnych dróg oddechowych.