Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Sposoby na kaszel suchy i mokry26.10.2016

Sposoby na suchy kaszel

Suchy kaszel często towarzyszy pierwszym dniom przeziębienia i bywa bardzo męczący. Niejednokrotnie wydaje się, że może się on się wydobywać aż z płuc. Kaszlowi tego typu często towarzyszy swędzenie w gardle.

Aby zniwelować suchy kaszel stosuje się domowe sposoby, takie jak sporządzenie syropu z cebuli bądź zastosowanie inhalacji z ugotowanych i gorących obierek ziemniaków. Oprócz tego można zastosować napoje z dodatkiem miodu bądź herbatę z dodatkiem soku z malin. Zadziałają one nawilżająco, a także kojąco na drogi oddechowe. Przydatne będą również tabletki zawierające w składzie propolis, składnik ten posiada działanie antywirusowe i antybakteryjne.

Jak wyeliminować mokry kaszel?

Drugim etapem suchego kaszlu jest zazwyczaj kaszel mokry. Towarzyszy mu pojawiająca się biała wydzielina, która jest sygnałem świadczącym o powolnym oczyszczaniu się dróg oddechowych. Mokry kaszel można zwalczać poprzez jedzenie czosnku, bądź picie herbaty z dodatkiem miodu i cytryny. Ważne, aby również wtedy zadbać o nawilżenie powietrza w domu, gdyż zbyt suche może potęgować nieprzyjemny kaszel.

Długotrwale otrzymujący się mokry kaszel może świadczyć o rozwoju zapalenia płuc bądź oskrzeli, dlatego, gdy kaszel mokry nie ustępuje należy udać się z dzieckiem na wizytę u lekarza.  

Zarówno w przypadku suchego, jak i mokrego kaszlu warto zastosować leczniczy syrop DicoTUSS baby med, który nie tylko zwalczy nieprzyjemne kasłanie, ale także ochroni podrażnione błony śluzowe gardła. DicoTUSS baby med można stosować już poniżej 1. roku życia, a jego przyjemny smak, dzięki zawartości miodu, nie spowoduje dyskomfortu u pociechy.