Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Nie pozwól, aby Twoje dziecko cierpiało przez ból gardła. Walcz z nim skutecznie także zimą!14.12.2016

Jak poradzić sobie z bólem gardła u dziecka?

 

Charakterystyczne jest, że ból gardła u dzieci przebiega zdecydowanie bardziej intensywnie niż u dorosłych. Bo oprócz niego równie często występuje wysypka, podrażnienie i swędzenie oczu, a także gorączka i ogólne osłabienie. W przypadku młodszych dzieci intensywny ból gardła jest w stanie niekiedy nawet doprowadzić je do płaczu, dlatego też leczenie gardła należy rozpocząć możliwie szybko. Warto wiedzieć, że antybiotyki pododawane dziecku w tym konkretnie przypadku mogą przyczynić się do osłabienia naturalnej mikroflory, co z kolei skutkuje nawracającymi infekcjami grzybiczymi w jamie ustnej i gardle. Z racji tego, że organizm najmłodszych jeszcze nie jest w pełni przygotowany do zwalczania drobnoustrojów, aktywnych szczególnie zimą. Szacuje się, że w przypadku dzieci, aż od 15 do 20% infekcji gardła wywoływanych jest przez bakterie paciorkowców.

 

W przypadku bólu gardła u dziecka nie ma jednego schematu leczenia. Jeśli mamy do czynienia z infekcjami bakteryjnymi to niekiedy uzasadnione będzie zastosowanie antybiotyków. Jeśli zaś będzie to delikatna infekcja bakteryjna bądź wirusowa należy zapewnić dziecku niezbędny odpoczynek, a także zastosować leki o podwójnym działaniu, które zarówno zadziałają antyseptycznie, jak i łagodząco i przeciwbólowo. Leki o działaniu antyseptycznym zapobiegną rozmnażaniu się bakterii, zaś pozostałe uśmierzą ból.

 

Leki, które pomogą zwalczyć ból gardła

 

Jeśli Twoje dziecko zdecydowanie odmawia przyjęcia syropu bądź też tabletek warto zainteresować się medykamentami w postaci sprayu. Wygodny dozownik nie tylko sprawi, że lek będzie zaaplikowany dokładnie w dotkniętym chorobą miejscu, ale także szybciej zadziała na bezpośrednio zarażone komórki. W celu sprecyzowanego leczenia można postawić na DicoSpray Junior, który działa bezpiecznie już u dzieci powyżej 2. roku życia.