Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

5 niezbędnych kroków, aby zwalczyć anginę12.12.2016

Dieta – w przypadku anginy istnieje wiele pokarmów, które pomogą zwalczyć dziecku nieprzyjemny ból. Wśród nich znajdują się oczywiście owoce, które są prawdziwymi bombami witaminowymi. Warto sięgnąć po cytrusy, w tym szczególnie grejpfruty, które mają w sobie aż 4 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. Wskazane jest również dodawanie do napojów cytryny, jednak tylko ze skórką, gdyż to w niej znajduje się największa ilość witamin. Korzystnie na ból gardła wpływa również spożycie chrzanu, czosnku oraz przyrządzonego w tradycyjny sposób polskiego rosołu.

 

Rozdrobnienie pokarmu – oprócz spożycia odpowiednich produktów korzystne będzie również spożywanie ich w formie papek, przecierów bądź maksymalnie rozdrobnionych, dzięki temu przełykanie nie wywoła u dziecka dodatkowego podrażnienia.

 

Nawilżanie gardła – w przypadku anginy u dzieci wskazane jest spożycie co najmniej 2 litrów wody. Najlepsze działanie ma zwykła woda, bądź też woda z cytryną. Soki owocowe nie są w przypadku spożycia z nastawieniem na leczenie najlepszym rozwiązaniem. Skuteczne za to będą soki z pomidorów i buraków.

 

Płukanie gardła – w przypadku anginy z pomocą przychodzą również zioła, na bazie których można przygotować kojące napary. Wśród nich znajdują się szałwia i rumianek. Dzięki nim dochodzi do szybszego zaniku zainfekowanych tkanek migdałków.

 

Leki wspomagające – oprócz antybiotyków, które przepisuje lekarz, warto zainteresować się medykamentami dostępnymi bez recepty. Wśród nich znajdziemy, syropy, tabletki i spraye mogące skutecznie uśmierzyć ból podczas anginy. W przypadku dzieci korzystne będzie wykorzystanie wygodnego w użyciu sprayu, który zadziała bezpośrednio na zainfekowane gardło. Dzieciom powyżej 2. roku życia można podać preparat DicoSpray Junior, który posiada naturalne wyciągi z roślin chroniących podrażnione gardło. Oprócz tego wygodna aplikacja leku zapobiega rozsiewowi bakterii i wirusów wywołujących anginę.