Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Nauka poprzez zabawę – czyli co Twoje dziecko powinno wiedzieć o witaminach?09.12.2016

  • Przypisywanie witamin do produktów – możecie w tym celu wykorzystać narysowane wcześniej i wycięte z kartek papieru owoce, bądź też skorzystać z gotowych eksponatów w domu. Po wcześniejszym wsparciu merytorycznym możesz zapytać dziecko w jakich produktach występuje konkretna witamina i poprosić je, aby zgromadziło tych produktów jak najwięcej. Możecie wzajemnie konkurować, kto okaże się lepszy w tej zabawie.

 

  • Wspólne przygotowanie posiłku – to jeden z najczęściej polecanych sposobów, nie tylko na naukę prawidłowego żywienia, ale także rozpoznawanie witamin i ochocze spożywanie posiłków. Przygotowując dziecku kanapki do szkoły możesz po kolei tłumaczyć mu, jakie witaminy zawierają konkretne produkty, które użyłaś do przygotowania dań. Będzie to trudne chociażby w przypadku witaminy D, która naturalnie występuje jedynie dzięki promieniowaniu słonecznemu. Warto ją podawać dziecku w formie suplementu już od pierwszych dni życia. Doskonale sprawdzi się w tym celu preparat Vita D, niwelujący niedobór witaminy. Preparat opracowany w formie odkręcanych kapsułek twist-off umożliwiających przygotowanie roztworu, sprawdzi się doskonale u dzieci, które nie tolerują podawania leków w tradycyjnej formie tabletek. W tym przypadku również łatwiej Ci będzie uzasadnić dzieciom, że oprócz produktów zawierających witaminy, powinny jednocześnie przyzwyczaić się do spożywania suplementów, które zapewnią im prawidłowy rozwój i zachowanie zdrowia.

 

  • Gra planszowa – możesz być bardziej kreatywna i wymyślić nawet własną grę planszową. Możesz narysować planszę i wymyślić zasady, które pomogą dziecku w skutecznej nauce witamin. Do gry możecie wykorzystać pionki lub kostkę, które już posiadacie. To od Ciebie zależy, jak bardzo zaawansowana będzie gra, w zależności od tego, czego Twoje dziecko już zdążyło się nauczyć.

 

Oprócz gier, które zapewnią Ci wspólne spędzenie czasu z dzieckiem możesz również wykorzystać aplikacje i gry multimedialne dostępne na telefonie bądź komputerze. Dzieci uwielbiają nowinki techniczne, a połączenie dla nich nauki z pasjonującą grą będzie na pewno ciekawym przeżyciem.