Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Mity związane z przeziębieniem u dzieci21.01.2017

  • Chore dziecko należy zmuszać do posiłku – MIT!

 

Wielu rodziców uważa, ze w trakcie choroby dziecko powinno jeść, aby „silniejszy”, bo wzmocniony pokarmem organizm, łatwiej radził sobie z przeziębieniem. Niestety nie znaleziono naukowych dowodów, na poparcie tej teorii. Zainfekowany już organizm nie będzie w stanie pobrać sobie z pożywienia składników, które akurat pomogą mu w walce z bieżącym przeziębieniem. Jeśli dziecko stanowczo nie ma ochoty na posiłki i stan ten nie przedłuża się w niepokojący sposób, to nie ma żadnych wskazań, aby zmuszać je do jedzenia. W tym czasie można podać mu leczące napary, herbatę z dodatkiem malin, mleka, miodu, cytryny, a kaloryczne posiłki zastąpić delikatnym kleikiem bądź rosołkiem. Gdy dziecko skarży się na problemy z przełykaniem, można zastosować łagodzący spray, który zniweluje zapalenie błon śluzowych. DicoSpray Junior skutecznie chroni i nawilża gardło, dzięki czemu przyjmowanie pokarmów stałych będzie dla dziecka zdecydowanie łatwiejsze.

 

  • Chusteczki mogą być używane wiele razy – MIT!

 

Jeśli Twoje dziecko męczy uporczywy katar i zużywa już kolejną paczkę chusteczek to nie ma nic w tym złego. Wielu z nas po wytarciu nosa używa tej samej chusteczki jeszcze wiele razy, wrzucając ją ponownie do kieszeni lub torebki. To jednak zdecydowany błąd, gdyż na jej powierzchni znajdują się bakterie, które ponownie mogą przenosić się w zainfekowany obszar. Wyrzucanie chusteczek to pierwszorzędnie sprawa zachowania higieny, która może skutecznie przyspieszyć proces leczenia.

 

  • Nie wolno z chorym dzieckiem wychodzić na spacer- MIT!

 

Wszelkie przebywanie na powietrzu i aktywność fizyczna są w trakcie przeziębienia bardzo wskazane. Oczywiście, należy pilnować aby nie był to zbyt intensywny wysiłek (aby nie doszło do przegrzania organizmu), ale spokojne spacery czy relaksująca jazda na rowerze, skutecznie pozwolą pozbyć się choroby.

 

  • W czasie przeziębienia należy korzystać z gorących kąpieli – MIT!

 

Gorąca kąpiel nie jest dobrym sposobem na przeziębienie. Z pewnością nie należy przebywać w gorącej wodzie podczas gorączki. Zdecydowanie lepiej jest wtedy wsypać do wanny specjalną sól do kąpieli i przebywać w wodzie o letniej temperaturze.