Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Ile trwa przeziębienie – objawy, przyczyny, leczenie07.11.2016

Objawy przeziębienia

Pierwsze objawy przeziębienia występują w przeciągu 1. lub 2. dni po zarażeniu. Pojawia się wtedy suchość, podrażnienia i drapanie w gardle. Podczas przeziębienia niejednokrotnie mogą wystąpić stany podgorączkowe i gorączka (częściej występuje u dzieci). Nie zawsze wtedy musimy czuć rozpalenie, mogą też wystąpić dreszcze, a także odczucie zimna. Stąd też często podczas przeziębienia zawijamy się w rozgrzewający koc. Innym objawem świadczącym o przeziębieniu jest nagły spadek kondycji, bóle głowy i uczucie „łamania” w kościach. Objawy nasilają się średnio 3. dnia po zarażeniu i wtedy też najczęściej pojawia się kaszel suchy bądź mokry w późniejszym stadium. Choroba w większości przypadków i dzięki domowemu leczeniu powinna ustąpić po około 7. Lub 10. dniach.

Dlaczego dzieci się przeziębiają?

Dzieci przeziębiają się dlatego, że ich układ odpornościowy jest znacznie słabszy niż u osób dorosłych. Przeziębienia szczególnie mają miejsce w trakcie jesieni i na wiosnę, gdy trudno dostosować ubiór dziecka do panujących warunków atmosferycznych. Pochłonięte zabawą dzieci często wracają do domu przemoknięte, rozgrzane i z niedbale nałożonymi częściami garderoby, chroniącymi je przed zachorowaniem. Przeziębienie bywa też spowodowane przebywaniem dziecka w dużych skupiskach, w których jedno z dzieci jest chore, jak np. w żłobku czy przedszkolu.

W jaki sposób leczyć przeziębienie?

Podczas przeziębienia najlepiej zadbać, aby w pierwszej kolejności dziecko pozostało w domu i nie wychodziło na zewnątrz. Można mu podać środki łagodzące objawy przeziębienia takie jak: DicoTUSS baby med, zwalczający suchy i mokry kaszel oraz spray DicoSpray Junior, chroniący podrażnione gardło. Oba preparaty zostały opracowane specjalnie z myślą o dzieciach, dlatego są dla nich w pełni bezpieczne. Syrop DicoTUSS baby med można podawać dzieciom, które ukończyły 1. rok życia. Higieniczny spray DicoSpray Junior, nawilżający błony śluzowe i kojący podrażnione gardło sprawdzi się w przypadku dzieci powyżej 2. roku życia.