Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Hu hu ha Nasza Zima Zła! Sposoby na leczenie kaszlu w trakcie zimy16.12.2016

Istnieją jednak skuteczne sposoby, które umożliwiają szybkie i skuteczne wyleczenie kaszlu, szczególnie w trudnym, zimowym okresie.

Leczenie kaszlu u dzieci

  • Nawilżanie powietrza – szczególnie w okresie zimy, dzieci narażone są na wdychanie bardzo suchego powietrza, wywołanego ogrzewaniem pomieszczeń przez kaloryfery. Jeśli nie chcemy zakupować specjalnego nawilżacza do powietrza to możemy rozłożyć na grzejniku w pokoju dziecka namoczone ręczniki. W ten sposób nie tylko złagodzimy kaszel, ale też spowodujemy, że kaszel z suchego szybciej przejdzie na mokry.

 

  • 3 podstawowe rodzaje leków: przeciwkaszlowe, rozrzedzające wydzielinę, wykrztuśne. Pierwszy ich typ stosuje się krótko (optymalny czas to 3-5 dni) i mają za zadanie zniwelować symptom choroby, czyli uporczywy kaszel suchy. Następnie zaś należy podać leki rozrzedzające nagromadzoną wydzielinę (kumulowaną w fazie kaszlu suchego). W ostatniej fazie leczenia można zastosować leki wykrztuśne, które ułatwią pozbycie się rozrzedzonej wcześniej wydzieliny. Leków z ostatniej grupy nie podaje się najmłodszym dzieciom, gdyż mogłoby wywołać niebezpieczeństwo zakrztuszenia.

Jakie medykamenty zastosować?

W przypadku kaszlu bardzo skuteczne są syropy o przyjemnej konsystencji, które działają kojąco na podrażnione gardło. Jeśli nie wiemy czy nasze dziecko boryka się z suchym czy mokrym kaszlem, to w obu przypadkach możemy zastosować DicoTUSS baby med, który działa bezpiecznie w przypadku dzieci powyżej 1. roku życia. Syrop ten posiada przyjemny smak miodu, dlatego też chętnie przyjmowany jest nawet przez najbardziej wybrednych najmłodszych. U dzieci starszych (powyżej 2. roku życia) można również zastosować spray DicoSpray Junior, dodatkowo leczący stany zapalne gardła. Dzięki zastosowaniu antyseptycznego sprayu możliwe jest bezpośrednie działanie na zainfekowane gardło i szybsze leczenie.