Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Grypa nie taka straszna, czyli jak ją pokonać w okresie zimowym29.12.2016

Szacuje się, że dzieci przeziębiają się kilka razy do roku, szczególnie zaś właśnie w okresie zimowym. Warto pamiętać, że u dzieci do 2. roku życia zamiast kaszlu może występować rozdrażnienie i wymioty.

Kiedy właściwie wiemy, że to na pewno grypa?

Mimo, że objawy grypy u dzieci wydają się wszystkim znane, to może zdarzyć się, że organizm naszego podopiecznego zostanie zaatakowany przez wirusy lub bakterie odpowiedzialne za choroby grypopodobne. Do tego rodzaju chorób należą:

  • przeziębienie,
  • angina,
  • bakteryjne zapalenie tchawicy.

Jak widać, grypa może być niekiedy trudna do rozpoznania, dlatego jeśli u dziecka utrzymują się objawy takie jak nieustępująca co najmniej przez 3 dni wysoka gorączka, mniejsza niż zwykle częstotliwość oddawania moczu, odczuwanie suchości w ustach, znaczne osłabienie mięśni, problemy z oddychaniem objawiające się bezdechem lub wręcz przeciwnie przyspieszonym oddychaniem, to bezwzględnie należy udać się na konsultację lekarską lub nawet do szpitala.

W jaki sposób leczyć grypę u dziecka?

W pierwszej kolejności można skorzystać z domowych sposobów leczenia, przyjemnych szczególnie zimą. Zaliczają się do nich picie herbaty z dodatkiem soku malinowego lub wykonywanie inhalacji przy pomocy parujących, ziołowych roztworów. Ponieważ grypa to choroba przenosząca się droga kropelkową, wskazane jest, aby na czas leczenia odseparować dziecko od miejsc, bądź też osób, mogących znajdować się w stanie zarażenia. Oprócz tego szczególnie w przypadku uporczywego kaszlu, kiedy nie wiemy, czy mamy z nim do czynienia w suchej bądź mokrej postaci warto zakupić syrop DicoTUSS baby med, który zapobiegnie podrażnieniu i ułatwi skuteczne pozbycie się uciążliwego śluzu. Preparat można podawać dzieciom już od 1. roku życia, a jego przyjemny miodowy smak sprawia, że jest zdecydowanie chętniej przyjmowany przez dzieci. Preparat został opracowany z myślą o dzieciach nietolerujących glutenu, dlatego może być im podany bez żadnych przeciwwskazań.