Il meglio della ricerca, il buono della natura
Najlepsze z badań, dobro z natury

Co Twoje dziecko powinno jeść i pić zimą, aby ustrzec się przed bólem gardła?21.12.2016

Co jeść, aby nie bolało gardło?

Warto wypróbować w tym celu jedzenie miodu, który nie tylko chroni gardło, ale również łagodzi podrażnienie już w trakcie choroby. Należy jednak zwrócić uwagę, jaki rodzaj miodu kupujemy, szczególnie w przypadku alergików. Jeśli mają uczulenie na pyłki rośliny z której powstał miód to leczenie może przynieść jeszcze gorsze skutki. Wskazane jest spożycie dużej ilości pomidorów, które występują również zimą. Zawierają one potas, wpływający korzystnie na skórę, ale także łagodzą ból głowy i osłabienie towarzyszące bólowi gardła.

Co można pić w okresie zimowym?

Aby wyleczyć gardło należy bardzo dużo pić. Zalecane jest spożywanie przez dziecko co najmniej 2 litrów napojów dziennie. Paradoksalnie w przypadku anginy nie powinno się pić bardzo ciepłych napojów, dlatego też nie należy w tym przypadku zmuszać dziecka do wypijania gorącej herbaty, bądź innych naparów. Maksymalna temperatura napoju powinna być równa z temperaturą ciała. Dzieje się tak, gdyż wypicie wrzątku nie tylko przyczynia się do wzrostu opuchnięcia gardła, ale również powoduje namnażanie się bakterii, które zawsze preferują ciepłe środowisko od zimnego. Picie gorącej herbaty z cytryną należy zastąpić piciem jej z chłodnym napojem bądź wodą, gdyż cytryna zalana wrzątkiem traci swoje witaminy.

W przypadku wystąpienia u dziecka pierwszych symptomów związanych z bólem gardła, należy poszukać leków, których aplikacja nie będzie wywoływała jeszcze większego dyskomfortu. Warto w tym celu rozważyć podanie leku w formie wygodnego sprayu. Preparat DicoSpray Junior, wyposażony w praktyczny aplikator pozwoli uniknąć bólu związanego z połykaniem syropu bądź tabletek. DicoSpray Junior można podawać dzieciom powyżej 2. roku życia.